Stowarzyszenie Geodetów Polskich
Oddział w Gdańsku
Największa pozarządowa
organizacja geodetów w Polsce
Szkolenia
2019.04.11
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku ZAPRASZA NA SZKOLENIE.
TEMAT: Techniczne i prawne aspekty procesu weryfikacji operatów technicznych - szkolenie poprowadzi mgr inż. Mirosław PUZIA - doświadczony wykładowca, Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, Członek Zespołu przy Głównym Geodecie Kraju do spraw oceny obowiązujących regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków.
TERMIN: 13 maj 2019 r. (poniedziałek) w godzinach od 9.00 do 15.00
MIEJSCE: Focus Hotel Premium; Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Nad Stawem 5 (nowoczesny 4-gwiazdkowy hotel w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz) - UCZESTNICY SZKOLENIA mają do dyspozycji bezpłatny PARKING.
Szczegóły (program, formularz zgłoszenia, lokalizacja).
Ilość miejsc ograniczona - zgłoszenia do dnia 6 maja 2019 r.
2019.03.04
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku ZAPRASZA NA SZKOLENIE.
TEMAT: Wybrane zagadnienia z zakresu podziałów nieruchomości - szkolenie prowadzi dr Mirosław GDESZ - doświadczony wykładowca, Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, specjalista z zakresu publicznego prawa nieruchomości, absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, były Naczelnik Wydziału Mieszkalnictwa w Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, autor wielu artykułów, m.in. w "Przeglądzie Sądowym", "Palestrze i Nieruchomościach" a także wielu komentarzy do orzeczeń sądowych z dziedziny nieruchomości.
TERMIN: 21 marzec 2019 r. (czwartek) w godzinach od 9.00 do 16.00
MIEJSCE: Focus Hotel Premium; Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Nad Stawem 5 (nowoczesny 4-gwiazdkowy hotel w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz) - UCZESTNICY SZKOLENIA mają do dyspozycji bezpłatny PARKING.
Szczegóły (program, formularz zgłoszenia, lokalizacja).
Ilość miejsc ograniczona - zgłoszenia do dnia 15 marca 2019 r.
2018.11.10
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku ZAPRASZA NA SZKOLENIE w dniu 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek), w godzinach od 9:00 do 16:00 do siedziby Naczelnej Organizacji Technicznej NOT w Gdańsku, ul. Rajska 6, sala B - II piętro. Szkolenie jest adresowane do służby geodezyjnej i kartograficznej stopnia gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego, wykonawców prac geodezyjnych, oraz osób przygotowujących się do egzaminów na uprawnienia zawodowe, studentów geodezji przed absolutorium. Temat szkolenia: „Wybrane zagadnienia z zakresu geodezji i kartografii”.
- Operat techniczny - skład operatu technicznego - zawartość sprawozdania technicznego, analiza materiałów źródłowych, weryfikacja prac geodezyjnych, dane osobowe w dokumentacji geodezyjnej, orzecznictwo w tym RODO (m.in. tzw. czyste biurko).
- Inwentaryzacja powykonawcza obiektów, faktyczne wyłączenie gruntu z produkcji rolnej i leśnej, użytek Bp w EGiB, dopuszczalne odstępstwa od projektu, odbiór dokumentacji przez PODGiK i PINB oraz uwierzytelnianie/klauzulowanie.
- Ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych, dane wiarygodne i niewiarygodne, granice ustalone i nieustalone, ustalenia w jednostkowych opracowaniach geodezyjnych oraz w pracach modernizacyjnych
- Zawiadamianie stron w poszczególnych procedurach geodezyjnych, w postępowaniu administracyjnym (np. rozgraniczenie) i w czynności materialno-technicznej (np. wznowienie, wyznaczenie), sytuacje szczególne: nieuregulowany stan prawny, właściciel nieustalony, właściciel nie żyje, sprawy własnościowe nieuregulowane, nowy właściciel w EGiB, zawiadomienie wysłane do poprzedniego właściciela, zawiadamianie małżeństw, zawiadamianie zarządców a właścicieli itp.
Szkolenie poprowadzi dr inż. Ludmiła Pietrzak - Wiceprezes SGP, Prezes Oddziału SGP w Suwałkach, Redaktor Naczelna miesięcznika „Przegląd Geodezyjny”, geodeta uprawniony w zakresach 1,2,3,5,6,7, członek Komisji Kwalifikacyjnej ds. uprawnień zawodowych przy GGK, rzeczoznawca majątkowy.
Przebieg szkolenia:
- rejestracja uczestników: 830 - 900
- czas szkolenia: 900 - 1600 w tym dyskusja
- w trakcie szkolenia przewidziana przerwa kawowa oraz lunch
Koszt uczestnictwa w szkoleniu wraz z materiałami: 250 zł - członkowie SGP, którzy mają opłacone składki, 300 zł - od każdej innej osoby uczestniczącej w szkoleniu.
- Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu do dnia 22 listopada 2018 r. wg załączonego FORMULARZA ZGŁOSZENIA wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Faktury i zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu, wystawione przez Zarząd Główny SGP Uczestnicy otrzymają po zakończeniu szkolenia w miejscu szkolenia.
- Informacji dodatkowych udzielają: Ryszard Rus - tel. 602318537, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz
- Barbara Kaczmarczyk - tel. 505594841, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W tym roku szkolenie z NIESPODZIANKAMI !
ZAPRASZA w imieniu Zarządu Oddziału - Prezes SGP w Gdańsku - nagabując: zastosuj 3xZ (Zaproś - Zareklamuj - Zgłoś)
UWAGA link dla uczestników szkolenia
Plik PIETRZAK.zip zabezpieczony HASŁEM, które będzie udostępnione podczas wykładów Pani dr inż. Ludmiły Pietrzak.
2018.04.09
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku zorganizował w dniu 6 kwietnia 2018 roku (piątek) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku ul. Okopowa 21/27 Gdańsk (SALA HERBOWA) SEMINARIUM SZKOLENIOWE dedykowane pracownikom wojewódzkich biur geodezji i terenów rolnych w kraju i osobom przygotowującym się w najbliższym czasie do egzaminu na uprawnienia zawodowe. Temat Seminarium: „Zagadnienia z zakresu geodezyjnego urządzania terenów rolnych i leśnych do egzaminu na uprawnienia zawodowe w zakresie nr 5”
Seminarium poprowadzili: Stanisław Cegielski, Jerzy Kozłowski, Jan Bielański, Waldemar Władziński.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SEMINARIUM SZKOLENIOWEGO
7.45 – 8.00 Rejestracja uczestników
8.00 – 10.00 Informacja o zasadach składania dokumentów na egzamin na uprawnienia – zakres 5 - Prowadzący Stanisław Cegielski
10.00 – 10.15 Przerwa kanapkowa
10.15 – 12.15 Blok I – Wybrane regulacje prawne dotyczące gospodarowania gruntami rolnymi i leśnymi
- Problematyka prawna wspólnot gruntowych.
- Ustawa o lasach.
- Problematyka prawna ochrony gruntów rolnych i leśnych.
- Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego – wybrane zagadnienia z zakresu gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa.
12.15 – 12.30 Przerwa kawowa
12.30 – 14.30 Blok II - Gleboznawcza klasyfikacja gruntów – jej znaczenie i sposób wykonywania czynności klasyfikacyjnych oraz sporządzania dokumentacji przyjmowanej do państwowego zasobu geodezyjno-kartograficznego.
- Rys historyczny.
- Problematyka gleboznawczej klasyfikacji gruntów w ustawie - Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz przepisach wykonawczych.
- Przeprowadzanie czynności klasyfikacyjnych w terenie oraz sporządzanie dokumentacji przyjmowanej do państwowego zasobu geodezyjno-kartograficznego.
- Wykorzystanie danych klasyfikacyjnych w procesie gospodarowania nieruchomościami (w tym w ochronie gruntów rolnych i leśnych), ustalanie wymiaru podatku rolnego oraz scalaniu gruntów.
14.30 – 15.00 Przerwa obiadowa
15.00 – 17.00 III Blok - Problematyka związana z opracowaniem projektów scalenia i wymiany gruntów.
- Prace przygotowawcze.
- Opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów.
- Wykorzystania danych ewidencji gruntów i budynków.
- Etapy projektowania.
- Realizacji projektu scalenia gruntów.
- Okazywanie i zatwierdzanie projektu scalenia gruntów.
- Ujawnianie stanu wynikającego z projektu scalenia gruntów w ewidencji gruntów i budynków i w księgach wieczystych.
17.15 – 17.30 Przerwa kawowa
17.30 – 18.30 Warsztaty, pytania problematyczne, zagadnienia do omówienia przed złożeniem dokumentów na egzamin, rozdanie Zaświadczeń o udziale w Seminarium szkoleniowym, w którym udział wziąło ponad 60 osób.
Prowadzący Blok I, II, III – Jan Bielański, Jerzy Kozłowski, Waldemar Władziński
Uczestników seminarium zaszczycił swoją obecnością Pan Wiesław Byczkowski Wicemarszałek Województwa Pomorskiego - Przyjaciel SGP, a prelegenci zwiedzili miasto łącznie ze stadionem i tunelem pod Martwą Wisłą oraz Muzeum II Wojny Światowej. Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego reprezentował Andrzej Żylis, a catering zapewniła Restauracja WOK z Pruszcza Gdańskiego.
Odpowiedzialni oraz informacji dodatkowych udzielający: Tomasz Jewsienia – tel. 604-789-943; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ewa Witkowska tel. 602-723-211 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2017.10.02
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku ZAPRASZA NA SZKOLENIE w dniu 1 grudnia 2017r. (piątek).
Miejsce: Siedziba Naczelnej Organizacji Technicznej NOT w Gdańsku, ul. Rajska 6, Sala B – II piętro
Szkolenie dedykowane jest pracownikom służby geodezyjnej i kartograficznej zatrudnionym w jednostkach samorządu terytorialnego stopnia gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, biegłym sądowym z zakresu geodezji, kartografii i gospodarki nieruchomościami oraz wykonawcom prac geodezyjno–kartograficznych jak i osobom przygotowującym się do egzaminów na uprawnienia zawodowe, studentom geodezji przed absolutorium.
Temat szkolenia: Decyzje administracyjne w praktyce - przy podziałach i rozgraniczaniu nieruchomości, po nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego
Dla uczestników szkolenia TUTAJ do pobrania materiały chronione hasłem.
Prowadzący szkolenie kol. Marian Brożyna jest doświadczonym i uznanym specjalistą z zakresu geodezji oraz rzeczoznawstwa majątkowego, posiadającymi wieloletnią praktykę w przedmiotowym zakresie m.in. w administracji rządowej, samorządowej oraz sektorze prywatnym.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
9.00 – 9.30 Rejestracja uczestników
9.30 – 10.00 PREZENTACJA (niespodzianka)
10.00 – 13.00 Wykład cz. 1.
- Omówienie zasadniczych zmian w Kodeksie postępowania administracyjnego obowiązujących od 1 czerwca 2017r., wpływających na postępowanie przy podziałach i rozgraniczaniu nieruchomości
- Procedury i decyzje przy rozgraniczaniu nieruchomości w trybie Kpa i ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne
- Cel postępowania rozgraniczeniowego.
- Ustalenie stron postępowania o rozgraniczenie nieruchomości.
- Postanowienie o wszczęciu postępowania rozgraniczeniowego.
- Możliwość odmowy wszczęcia postępowania o rozgraniczenie w trybie Kpa.
- Procedura i orzeczenie o kosztach postępowania rozgraniczeniowego.
- Procedura oceny dokumentacji rozgraniczeniowej przez PODGiK przed wydaniem decyzji.
- Formy zakończenia postępowania administracyjnego o rozgraniczeniu.
- Organ odwoławczy w sprawach o rozgraniczenie.
- Najczęściej popełniane nieprawidłowości w postępowaniu.
13.00 – 13.30 Przerwa kanapkowa i kawowa
13.30 – 15.30 Wykład cz. 2.
- Procedury i decyzje administracyjne przy podziale nieruchomości w trybie Kpa
- Organy właściwe do wydawania decyzji o zatwierdzeniu podziału w I instancji: z ustawy o gospodarce nieruchomościami, prawa wodnego, z "specustaw" - drogowej, lotniskowej i in.
- Organy odwoławcze w postępowaniu o podział nieruchomości.
- Procedura oceny dokumentacji wymaganej do wszczęcia postępowania podziałowego i wydania decyzji o zatwierdzeniu podziału.
- Najczęściej popełniane nieprawidłowości w postępowaniu.
15.30 – 16.00 Panel dyskusyjny
- Dyskusja dotycząca treści wykładów.
2017.08.09
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku oraz Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego ZAPRASZAJĄ NA SZKOLENIE w dniach 14-15 września 2017r. (czwartek-piątek) - Hotel Gołuń w Gołuniu k/Wdzydz Kiszewskich.
Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników administracji geodezyjnej i kartograficznej szczebla wojewódzkiego i powiatowego, a także dla zaproszonych przedstawicieli firm geodezyjnych i kartograficznych oraz stowarzyszeń. Temat szkolenia: „Zadania z zakresu geodezji i kartografii w świetle nowych uregulowań prawnych”. Zgłoszenie, potwierdzenie wpłaty oraz dane do faktur należy przesłać do dnia 25.08.2017r.
Przebieg szkolenia:
- czas szkolenia: CZWARTEK 1130 – 1900, PIĄTEK 900 - 1530
- rejestracja uczestników: I dzień 1030 - 1130
- w ramach szkolenia wyjazd do Muzeum - Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.
- w trakcie szkolenia przewidziane są przerwy kawowe, śniadanie, obiady oraz kolacja.
Udział w spotkaniu potwierdził Główny Geodeta Kraju.
Szczegółowy plan szkolenia HARMONOGRAM. ZAPROSZENIE I ZGŁOSZENIE - RELACJA TUTAJ
2017.05.11
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku ZAPRASZA NA SZKOLENIE W FORMIE WARSZTATÓW dnia 30 maja 2017 roku (wtorek), które odbędzie się w siedzibe NOT w Gdańsku, ul. Rajska 6, Sala B – II piętro. Celem szkolenia jest omówienie zagadnień związanych z obowiązkiem ochrony danych osobowych, wynikających z wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych zarówno w postępowaniach administracyjnych, sądowych, czy technicznych oraz analiza konkretnych, zaproponowanych przez słuchaczy przypadków, w związku z dyrektywą RODO.
Temat szkolenia: „Ochrona danych osobowych w świetle dzisiejszych przepisów oraz po wejściu w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO)”
Prowadzący szkolenie są doświadczonymi i uznanymi specjalistami z zakresu zarządzania oraz administracji danymi osobowymi, posiadającymi prawie dwudziestoletnią praktykę w przedmiotowym zakresie m.in. w administracji rządowej lub samorządowej, skarbowej oraz sektorze prywatnym. Trenerzy legitymują się stosownymi certyfikatami i wpisami do rejestru GIODO.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
8.30 – 9.00 Rejestracja uczestników
9.00 – 9.30 Dlaczego geodeta powinien się ubezpieczyć?
9.30 – 11.00 Wykład cz. I
11.00 – 11.30 Przerwa kanapkowa
11.30 – 13.00 Wykład cz. II
13.00 – 13.30 Przerwa kawowa
13.30 – 15.30 Panel dyskusyjny
Szkolenie dedykowane jest pracownikom służby geodezyjnej i kartograficznej zatrudnionym w jednostkach samorządu terytorialnego stopnia gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, biegłym sądowym z zakresu geodezji, kartografii i gospodarki nieruchomościami oraz wykonawcom prac geodezyjno-kartograficznych jak i osobom przygotowującym się do egzaminów na uprawnienia zawodowe, studentom geodezji przed absolutorium.
2017.03.15
W dniu 13 marca 2017r. w NOT w Gdańsku ZO SGP zorganizował, dzięki uprzejmości kol. Karola Kaima oraz kol. Karola Stachury panel dyskusyjny, którego celem było przybliżenie problemów związanych ze schematami GML …
PREZENTACJA 1 Karol STACHURA Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 792883929 http://www.goldenline.pl/karol-stachura/
PREZENTACJA 2 Karol KAIM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 602718636 http://www.opgk.gda.pl/kontakt.html
Geography Markup Language (GML) – oparty na XML (ang. Extensible Markup Language, w wolnym tłumaczeniu Rozszerzalny Język Znaczników). Od 1 stycznia 2017 roku, zgodnie z art. 53b Prawa geodezyjnego i kartograficznego KONIEC mapy zasadniczej w postaci analogowej … Więcej: https://geoforum.pl/?page=news&id=22920&link=geodezyjne-zmiany-prawne-od-1-stycznia&menu=46819,46868&year=2016&category=45
Zgodnie z §71.2.6) Rozporządzenia MSWiA z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. Nr 263, poz. 1572) w skład operatu technicznego wchodzą: „pliki danych wygenerowane z roboczej bazy danych, o której mowa w §63 ust. 1 pkt 2, i zapisane na nośniku informatycznym zgodnie ze schematami GML określonymi w przepisach wydanych odpowiednio na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 6, 7, 9, 10 oraz art. 26 ust. 2 ustawy lub zapisane w innym formacie uzgodnionym między wykonawcą a organem prowadzącym PZGiK”
SCHEMATY APLIKACYJNE: http://www.gugik.gov.pl/bip/prawo/schematy-aplikacyjne
Dla początkujących: http://konferencjagml.kon-dor.pl/prezentacje/01_Iwaniak_GML_w_praktyce_geodezyjnej.pdf
2016.09.01
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku zaprasza 26 września br. (poniedziałek) na szkolenie nt. „Przygotowanie do egzaminu na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezja i kartografia”.
Jednodniowe szkolenie przygotowane zostało, zarówno dla służby geodezyjnej i kartograficznej (administracji) stopnia gminnego, powiatowego i wojewódzkiego jak i dla wykonawców prac geodezyjno-kartograficznych.
Szkolenie odbędzie się w siedzibie NOT - Gdańsk, ul. Rajska 6, Sala B (II piętro) od godziny 8:30 do 16.30, które poprowadzą: mgr Elżbieta Hajdul; mgr inż. Barbara Kaczmarczyk; mgr inż. Ewa Witkowska; mgr inż. Tomasz Jewsienia; mgr inż. Karol Kaim; mgr inż. Wacław Pobłocki; mgr inż. Ryszard Rus
ZAPROSZENIE ZGŁOSZENIE na Szkolenie NR 3 do 16 września br. PROGRAM SZKOLENIA
UWAGA: Z przykrością informujemy, że nie zgłosiła się wystarczająca ilość uczestników, stąd DECYZJA O WSTRZYMANIU ORGANIZACJI SZKOLENIA. Zimą spróbujemy ponowić ofertę ...
OSOBY ZAINTERESOWANE SZKOLENIEM PROSZONE SĄ O KONTAKT Z kol. BARBARĄ KACZMARCZYK
2016.04.01
- Powiatowy GESUT oraz koordynacja usytuowania projektowanych sieci
- Zakres informacji gromadzonych w bazie GESUT,
- Procedura tworzenia powiatowej bazy GESUT,
- Aktualizacja i udostępnianie powiatowej bazy GESUT,
- Narada koordynacyjna.
- Baza BDOT500 oraz Mapa Zasadnicza, jako standardowe opracowanie kartograficzne
- Zakres informacji gromadzonych w bazie BDOT500,
- Procedura tworzenia bazy BDOT500,
- Aktualizacja i udostępnianie bazy BDOT500,
- Tworzenie i udostępnianie mapy zasadniczej.
- Opracowania geodezyjno-kartograficzne na potrzeby budownictwa po zmianie PB
- Mapa do celów projektowych,
- Wytyczenie obiektów budowlanych,
- Inwentaryzacja powykonawcza,
- Klauzule na materiałach PZGiK /uwierzytelnianie/.
- Dyskusja i pytania.
ZAPROSZENIE ZGŁOSZENIE na Szkolenie NR 2
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec
Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Gdańsku
ul. Rajska 6, 80-850 Gdańsk
tel. 341 20 76, email: gdansk@sgp.geodezja.org.pl
Copyright © 2014 SGP
Al rights reserved
Design by budowaniestron.pl